Назад

10,9,8,7,6,5,4G… ПОЇХАЛИ!

Сьогодні в Україні оператори мобільного зв'язку розпочали запуск перших базових станцій 4G (LTE). Четверте покоління мобільного зв'язку з неймовірно великою швидкістю передачі даних в порівнянні з 3G, 2G.

4G - це стандарт мобільної ультрашвидкої передачі даних для пристроїв — смартфонів, планшетів та модемів. 4G-мережа забезпечує швидкість завантаження даних до 700 Мбіт/с та передавання — до 90 Мбіт/с. З такою швидкістю передачі даних шукати мережу Wi-Fi вже не буде необхідним. А це в свою чергу відкриває нові можливості для малого та середнього бізнесу і розширює використання різних технологій для кінцевого користувача. Наприклад, впровадження швидкісного мобільного інтернету дає поштовх для розвитку таких галузей як:

Розумний будинок (Smart-home, Digital-house)

Квартира, будинок, дача, бутік, офіс і т.д., в яких за допомогою технологій функціонально пов'язуються між собою усі електроприлади будівлі, якими можна керувати централізовано - з смартфона. Прилади можуть бути під'єднані до комп'ютерної мережі, що дозволяє керувати ними за допомогою комп’ютера та надати віддалений доступ до них через Інтернет.

Розумне місто (Smart-City)

Концепція інтеграції декількох інформаційних і комунікаційних технологій для управління міським майном; місцеві відділи інформаційних систем, школи, бібліотеки, транспорт, лікарні, електростанції, системи водопостачання та управління відходами, правоохоронні органи та інші громадські служби. Метою створення "розумного міста" є поліпшення якості життя за допомогою технології.

Електронне навчання (e-Education)

Дистанційне навчання, навчання з застосуванням комп'ютерів, мережеве навчання, віртуальне навчання, мультимедійне навчання, мобільне навчання. Технологія яка може змінити і змінює уявлення про традиційні методи навчання.

Електрнний уряд (e-Government)

Модель державного управління, заснована на використанні сучасних інформаційних та комунікаційних технологій мета якої підвищити ефективності та прозорості влади, а також встановлення суспільного контролю над нею. В провадження такої моделі в Україні змогло б якісно вплинути на розвиток держави в цілому.

Список галузей розвиток яких напряму залежить від наявності доступу до швидкісної інтернет мережі можна ще продовжувати, це тільки найрозповсюдженіші. Але очевидно одне, що цифрова трансформація бізнесу та суспільства вже давно почалась, і правильне використання технологій якісно вплине на життя.

Також варто сказати, що впровадження швидкісного інтернету 4G дає ще більше можливостей для використання хмарних сервісів, таких як Оренда облікових систем BAS , "Хмарне сховище", "Хмарний офіс"  від СкайКрафт.

 

Працюй подорожуючи!